Kā palielināt pirkumus, samazinot reklāmas izmaksas par 396%?

Mūsdienās digitālais mārketings pieejams dažādiem uzņēmumiem vairākos veidos ar iespēju uzrunāt dažādu interneta lietotāju auditoriju.

Par to, kā būtiski uzlabot e-komercijas rezultātus, izmantojot digitālo mārketingu, pastāstītim caur pierādītu piemēru. 

Klients: riepu mazumtirdzniecības uzņēmums, kurš darbojas Latvijas un Igaunijas teritorijā kopš 2015. gada.

2017.gada jūlijā uzņēmums uzsāka pārdošanu internetveikalā, no digitālā mārketinga kanāliem izmantojot SEO, Google Ads, Facebook & Instagram Ads.

Klienta mērķa tirgi ir Latvija un Igaunija. Precei, ko tirgo klients ir izteikta sezonalitāte – vislielākais pieprasījums pēc tās ir pavasara mēnešos (marts, aprīlis, maijs) un rudenī (no septembra līdz decembra sākumam). Digitālā mārketinga aktivitātes uzņēmums plāno, pamatojoties uz savas preces sezonalitāti, visaktīvāk to darot karstās sezonas laikā. Riepu tirgū ir liela konkurence (jo īpaši sezonā), ko ņēma vērā, veidojot digitālā mārketinga stratēģiju.

Mērķis: palielināt pirkumu skaitu, nepārsniedzot klienta uzstādīto CPO (Cost per order), kas ir reklāmas izmaksas uz 1 pirkumu, un uzlabot Conversion rate, kas ir konversiju likme – attiecība starp kopējo lapas apmeklētāju skaitu un to apmeklētāju skaitu, kuri veica pirkumus.

Izmantotie digitālā mārketinga kanāli: Google Search un Display Ads, Facebook Ads.

Paveiktais laika periodā no 2019. gada 1. janvāra līdz 31. decembrim:

Lielākais fokuss tika likts uz Google Search kampaņām. Piemēram, mājaslapas apmeklētājiem izveidota sava Google Search kampaņa, kas deva iespēju veidot personalizētas reklāmas.

Vairāk nekā 100 atslēgvārdi sadalīti pa vairākām atslēgvārdu grupām un kampaņām. Tas deva iespēju izveidot ieinteresējošus reklāmas tekstus un piemeklēt piemērotākās piezemēšanās lapas (landing pages). Rezultātā sasniegts maksimālais Quality Score, samazinājās maksa par klikšķi un pieauga Conversion rate.

Līdz ar to reklāmu automātiski rādīja uz mazāk meklētiem atslēgas vārdiem, kurus  manuāli nav iespējams apstrādāt. Šie meklējumi saturēja mazāk populāru riepu modeļus, zīmolus, izmērus u.c. faktorus. Šīs kampaņas galvenā priekšrocība ir zema maksa par klikšķi, jo konkurence uz šādiem meklējumiem ir stipri mazāka nekā uz populāriem atslēgvārdiem. Citas šīs reklāmas veida priekšrocības ir automatizēta reklāmas tekstu izveide un automatizēta korektu piezemēšanās lapu atlase.

Ņemot vērā, ka klienta noteiktais CPA (Cost per action) bija zems, aukstās auditorijas uzrunāšana izmantota daļēji. Pretējā gadījumā būtiski pieauga CPA un netika izpildīti klienta uzstādījumi.

Lai nodrošinātu 154% pieaugumu darījumu skaitā, nepārsniedzot klienta noteikto CPA, tika pieslēgta Target CPA stratēģija. Stratēģijas lielākā priekšrocība ir tā, ka sistēma pilnībā pārņem izsoles (bidding) procesu, lai nodrošinātu noteikto CPA. Jāņem vērā, ka sistēmai ir savas nepilnības un bez regulārām pārbaudēm un korekcijāmpirkumu pieaugums nebūtu iespējams.

Darbības, kuras tika paveiktas:

2019. gadā sasniegtie rezultāti:

Gada laikā kopējais Conversion rate no visiem digitālā mārketinga avotiem (SEO, Google Ads Search un Display, Facebook & Instagram Ads) uzlabojās par 16%. 1. nesezonas periodā (janvāris–jūnijs) Conversion rate radītājs bija 0,61 un 2. sezonas periodā (jūlijs–decembris) tas sasniedza 0,71.

1

Gada griezumā ir vērojams pirkumu skaita pieaugums par 2,5 reizes jeb 154%. Jo 1. periodā (janvāris–jūnijs) veikti 260 pirkumi, 2. periodā (jūlijs–decembris) pirkumu skaits pieauga līdz 660, līdz ar to ieņēmumu summa palielinājās par 188%.

2

Pēc Google Ads reklāmas rezultātiem 2. periodā (jūlijs-decembris) viena pirkuma piesaistīšanas maksa CPO samazinājās par 60,84 EUR, kas procentuāli ir 396%.

3

Pareizu digitālā mārketinga stratēģiju izmantošana e-komercijā var būtiski palielināt pārdošanas rezultātus un klienta pārdošanas apjomi pieauga vairāk par 180%. Veiksmīgu e-komercijas pārdošanas rezultātu pamatā ir pareizi izvēlēti digitālā mārketinga kanāli, to laba pārzināšana, skaidri saprotami un nosprausti mērķi tam, ko vēlas sasniegt uzņēmējs.

Pieteikties bezmaksas konsultācijai

    • izvērtēsim esošo reklāmas kampaņu atdevi;
    • izanalizēsim reklāmas kampaņu vai mājaslapas tehnisko pusi;
    • sniegsim 3‒5 ieteikumus** rezultātu uzlabošanai un mērķa sasniegšanai.

    ** Ieteikumus varēsim sniegt, ja tiks nodrošināta piekļuve Google Analytics.

    PIETEIKTIES BEZMAKSAS KONSULTĀCIJAI